Minecraft: Pocket Edition

Minecraft: Pocket Edition

Dünya çapında önemli bir oyuncu kitlesine sahip olan ve Mojang firması tarafından geliştirilen önce masaüstü bilgisayarlar için daha sonrasında ise Android ve İOS işletim sistemli telefonlar için tasarlanan Minecraft: Pocket Edition açık dünya kurgusu ile tasarlanmış en iyi oyunlar arasında yerini almıştır. Oyun esnasında bağımlılık gerektirmeksizin serbest olarak hareket edilebilmekte ve oyunda elde edilmiş olan eşyalar sayesinde kendinize ait yeni bir yaşam tarzı sağlayabilirsiniz.

Minecraft: Pocket Edition

Minecraft: Pocket Edition

Aslına bakıldığı zaman Minecraft: Pocket Edition oyununda temel bir amaç bulunmamaktadır. Devamlı büyümekte olan bir oyun senaryosuna sahip olan Minecraft: Pocket Edition bir son olmaması ve sınırsız hareket kabiliyeti sayesinde düşmanlara karşı savunma yapılabilir veya kendinize ait bir yaşam alanı oluşturma şansına sahip olabilirsiniz. Bu oyun her ne kadar bir amaç oluşturmuyorsa bile bu oyunun en önemli özellikleri arasında maden kazmak ve bu madenlerden eşya elde etmeyi sağlamaktan bahsedilebilir.

Minecraft: Pocket Edition

Minecraft: Pocket Edition

Minecraft – Pocket Edition, Android ve iOS işletim sistemine sahip telefonlar için ücret karşılığı indirilip oynanmasına karşın hem içerik hem de popüler olması sebebiyle, mobil platformlarda devam etmek isteyen kişiler açısından iyi bir seçenekmiş gibi görünmektedir.