Call of Duty: Black Ops III

Call of Duty: Black Ops III

Oyun severlerin merakla beklediği oyunlardan bir tanesi olan Call of Duty Black Ops 3 geçtiğimiz günlerde oyun raflarındaki yerini aldı. Activision tarafından dağıtımı yapılan oyun hem bilgisayar için de çeşitli oyun konsolları için çıkarıldı. Her yeni oyununda oyuncuların büyük beklentiler içerisine girdiği oyun, bu sene de beklentileri rahatlıkla karşılayacağa benziyor. Klasik Call Of Duty serilerini daha önce oynayan ve tecrübe eden oyuncular oyundaki gelişmeleri çok rahat bir şekilde fark edebilirler.

Call of Duty: Black Ops III

Call of Duty: Black Ops III

Call of Duty Black Ops 3 oyununda dikkat çeken noktalardan bir tanesi de oyun modlarıdır. Oyuncuların farklı tecrübeler yaşaması için üç farklı oyun moduna sahip olan oyun şimdiden oyun severlerin heyecanla oynadığı oyunlar arasına girmiştir. Oyunda üç farklı oyun modu bulunuyor. Oyuncular senaryo modu, multiplayer, yani çoklu oyuncu modu ve zombi oyun modlarından istediklerini tercih ederek Black Ops 3’ün keyfini çıkarabilirler.

Call of Duty: Black Ops III

Call of Duty: Black Ops III

Oyuna genel olarak baktığımızda serinin ilk oyunu olan Black Ops 1’e benzer yanlarının olduğunu söyleyebiliriz. Tabi ki diğer Call Of Duty oyunlarından alınan ve uygulanan özellikler de bulunuyor. Oyunda dikkat çeken özelliklerden bir tanesi de Advanced Warfare oyununda ortaya çıkarılan exo zırhlarıyla ilgili olan gelişmelerdir. Savaş sırasında oyunculara büyük avantaj sağlayan bu özellikten yararlanabilmek için daha dikkatli davranmak gerektiğini söyleyebiliriz. Call of Duty Black Ops 3 oyunundaki dikkat çeken noktalardan bir tanesi de silahlarla ilgili olan gelişmelerdir. Serinin son oyunda yeni silahlar da yer alıyor. Ayrıca oyuncular silahlarını her parçalarını istedikleri gibi kişiselleştirebiliyorlar. Oyuncuları şaşırtacak olan özelliklerden bir tanesi de DNI ismi verilen ve insan beynini özel bir makineye çeviren özelliğin olmasıdır. Oyunun hikâyesine gelince ise yine kendimizi Deus Ex’te buluyoruz. Ana karakter oyunun başında iken feci bir şekilde kollarını kaybediyor. Özel bir program ve protez sayesinde kolu yenileniyor ve kendinizi harika bir atmosferin içinde hissediyorsunuz. Kısacası oyunun hikâyesinin bugüne kadar gelmiş geçmiş en iyi hikâyelerden bir tanesi olduğunu, hatta en iyi hikâyeye sahip olduğunu söyleyebiliriz.