Dirt Rally

Dirt Rally

5 yıldır liderliği kaptırmayan Codemasters, bu yıl da unvanını sürdürmeye devam ediyor. Codemasters bu alanda kazandığı deneyim ve başarılar ile sadece yarış oyunları geliştiricisi olarak kalmaya kararlı gözüküyor.

Dirt Rally

Dirt Rally

Üretici firmanın F1 ve Dirt serisinde sürekli olarak lastik yakma ve Ken Block tarzı şovlara kaçması, kısa parkurlar, basitleştirilmiş görseller bir kesimi oyuna çekerken, ralli hayranı kişileri oyundan oldukça uzaklaştırıyordu. Son olarak çıkardığı Dirt Rally ise oyuna küsenleri yeniden barıştırmak adına yoğun şekilde ralli atmosferi içeren bir seri olarak kabul ediliyor.

Özellikle grafikler konusunda Codemasters ekibi kendini aşmış diyebiliriz. Tam bir ralli atmosferi kazandırılmış olan Dirt Rally bu sefer sınıfı başarı ile geçecek gibi görünüyor.

Dirt Rally

Dirt Rally

Ses Efektleri Tek Kelime İle Harika

Oyunda sizi en çok heyecanlandıran ses efektleri olacaktır. Bir kaç ipucu ile sizi daha da heyecanlandıralım. Oyun içerisinde ralli sürecini yaşarken, taşların şanzıman ile yaşadığı tepkimeden, aracın dışarıdan aldığı darbelere, trigger kayışının manifolda verdiği zarara kadar sesler duymanız mümkündür.

Sanırız ki Codemasters ekibi bu sefer işini gerektiği gibi yapmış. Sizlere tavsiyemiz ralli konseptini hem görsel, hem de duyusal şekilde yaşamak için etkili bir ses kartı veya kulaklık bu işi çözecektir.

Dirt Rally

Dirt Rally

Araç Geliştirmeleri ve Kaza Etkileri

Dirt Rally bu sefer diğer araçlardan çok gerçekten üstün tasarımlar ile etkili araçlara imza atmış. Oyun içinde araçların kazalarda yaşadığı hasarları gerçek bir ralli videosu ile karşılaştırdığınızda aynı sonuçlar alındığına kanaat getireceksiniz.

Dirt Rally

Dirt Rally

Araçların özellik geliştirmelerinde ise usta bir motor bilgisine sahip olmadan, tüm ince geliştirmeleri yapmanız mümkün oluyor. Sebebi ise basitleştirilmiş geliştirme ara yüzüdür. Geliştirme yapacağınız araç bölümünde performansa nasıl bir katkı sağlandığını veriler ile yalın bir şekilde araç sahibine göstermektedir.

Dirt Rally

Dirt Rally

Oyuncu Deneyimleri ve Eksikleri

Oyun mutlaka analog stick yer alan bir oyun kumandasına ihtiyaç olduğunu ilk dakikalarda fark edeceksiniz. Bu yüzden oyunu PS4’te oynamalısınız.