Mortal Kombat XL

Mortal Kombat XL

Ölümcül dövüş oyunu Mortal Kombat X yani 10. serisi ile eğlenceye kaldığı yerden devam ediyordu. Dilerseniz bizde bu seride nelerle karşılaşacağımızı birlikte görelim. Yıllar sonra tekrar bir araya gelen kahramanlar, hatırlarsınız ki en son turnuvayı kazanarak, evlerine dönmüşlerdi ve işgalden kurtulmuşlardı.

Bu oyun üzerinde yer alan sorunlar nedeni ile üretici firma tarafından bir duyuru gerçekleştirildi. Mortal Kombat X için geliştirilen tüm ek paket ve özellikleri bir araya toplayan sürüm Mortal Kombat XL olarak 1-4 Mart arasında PS4 ve Xbox One için piyasaya sürüldü.

Mortal Kombat XL

Mortal Kombat XL

Mortal Kombat XL’de Gelenler Neler Olacak?

Tüm karakterler ile oynama imkanının başlı başına bir sorun halini alması ve oyuncuların DLC işlemleri ile uğraşmak istememesine sevindirici haber üretici firmadan geldi. Firma tarafından yayınlanan Mortal Kombat XL sayesinde tüm karakterler, tek pakette birleştirilerek oyun severlere sunuldu.

Mortal Kombat XL

Mortal Kombat XL

Paket içeriğinde ise Kombat Pack, Kombat Pack 2 ve ön sipariş verenler için bonus olarak Goro bulunuyor. Eğer ki şu sıralar Mortal Kombat X almayı düşünüyorsanız kararınızı XL sürümü ile değiştirmelisiniz. Mortal Kombat XL ile gelen oyuncular ise Predator, Jason, Alien, Leatherface, Triborg gibi sinema dünyasında da tanınan isimlere yer verilmiş.

Toplamda ise 33 dövüşçü ve 99 farklı karakterde dövüş modu yer almaktadır. Zaten siz dövüşe başlamadan önce, size hangi modu seçeceğinizi soruyor. Dövüş mekanı olarak da 14 farklı mekan tercihi oyun severlere sunuluyor.

Mortal Kombat XL

Mortal Kombat XL

Mortal Kombat XL Oyun Seçenekleri ve Detayları Nelerdir?

Story, Towers, Single Fight, Test Your Luck ve Training olarak 5 farklı tarzda oynama imkanı bulunuyor. Rakip olarak seçiminizi de ister kendiniz isterseniz de rastgele ayarlayabiliyorsunuz. Fakat özellikle kanlı ve ölümlü sahnelerin yoğun yaşandığından dolayı, 15 yaşından küçüklerin oynamasını tavsiye etmiyoruz. Karakter seçimi olarak Goro ve Alien oyun severler tarafından en çok tercih edilenler oluyor.

Şu anda vitrinlerde yer alan Mortal Kombat XL, aynı zamanda PSN üzerinden de satışa sunuldu. Satış fiyatı olarak 60$’lık bir rakama sahip olan oyun, ülkemizde ise 180-220 TL civarında tedarik edilebiliyor.