NBA 2K17

NBA 2K17

2K Sports’tan beklenen hamle geldi ve 2K17 ile karşımızdalar. Basketbol tutkunlarının öncelikli adresi diyebiliriz ve dilerseniz çok fazla vakit kaybetmeden yeni oyunumuza hep birlikte daha detaylı bir şekilde göz atalım…

NBA 2K17

NBA 2K17

Menüler

Menü konusunda bir türlü istediği başarıyı elde edemeyen 2K Sports, yeni oyunda da aynı sorun ile karşımızda, üstelik eskilere göre daha berbat bir hal almış durumda ve bu sorunun bir an önce çözülmesi gerekiyor. Karışık bir menü anlayışına sahip ve zaman zaman can sıkıcı bir duruma dönüşebiliyor. Menüler arası geçiş her zaman olduğu gibi gerçekten büyük bir işkenceye dönüşüyor ve o geçişlerde yaşanan beklemeler de devam ediyor. Büyük ihtimalle menü üzerine çok fazla düşünülmemiş ancak oyunun en büyük eksilerinden bir tanesi olarak bu detay karşımıza çıkmaya devam ediyor.

NBA 2K17

NBA 2K17

Karakter Yaratma Artık daha Geniş Kapsamlı!

Efsane olmaya hazır mıyız? Oyunun en keyifli yanlarından bir tanesi sizler de tahmin edersiniz ki kendi karakteriniz ile bir ligde ve takımda yer almak. Yeni oyunda karakterimize çok daha fazla özen gösterebiliyoruz ve en ince ayrıntısına kadar tasarlayabiliyoruz. Eski oyunlara nazaran geliştirilen en önemli özelliklerden bir tanesi budur ve gayet ilgi çekici görünüyor. Karakterinizi oluşturduktan sonra yine özgürsünüz ve dilediğiniz takımda yerinizi alabiliyorsunuz, buna her zaman olduğu gibi herhangi bir kısıtlama getirilmemiş.

NBA 2K17

NBA 2K17

Yepyeni Animasyonlar!

Grafikler konusunda oldukça başarılı bir çalışma var karşımızda ve daha da önemlisi maç öncesi ve maç sonrası detayların yanı sıra soyunma odası görüntülerine kadar çok sayıda ayrıntıyı da izleyebiliyoruz. Hikaye her zaman olduğu gibi muazzam bir şekilde hazırlanmış ve eğer vaktiniz varsa maç önü ve maç sonu videoları da izlemenizi tavsiye ediyoruz. Animasyonlar artık çok daha güçlü ve hikaye çok daha sağlam hale gelmiş durumda ve bu da oyunu keyifli hale getiren önemli detaylardan bir tanesi olarak yerini almaya devam ediyor.

NBA 2K17

NBA 2K17

EuroLeague Deneyimi!

Efes, Galatasaray, Fenerbahçe ve Darüşşafaka Doğuş ile birlikte sizler de harika bir deneyime hazır mısınız? Beklentilerinizi çok üst düzey şekilde karşılayacağını ne yazık ki söyleyemiyoruz. Oyuncularımız sanırım çok detaylı bir şekilde inceleme altına alınmamış çünkü overall konusunda oldukça zayıflar ve oyun içerisinde hareket etmekte zorlandığınız zamanlar bile oluyor. Yetenekler kısmına değinmeye bile gerek yok çünkü inanılmaz zayıf hazırlanmış ve gerçekten geri planda kalmış. Ekstra bir çalışma için fazla vakit ayırmadıkları aşikar ancak henüz başlangıç seviyesindeler çünkü daha önceki oyunlarda bu ligi göremiyorduk ve yeni bir yapılanma olduğu için gerekli düzenleme ve güncellemelerin yapılacağını ümit ediyoruz.

NBA 2K17

NBA 2K17

Sezon İçi İstatistikler Artık Çok Daha Detaylı ve Çok Daha Güçlü

2K Sports bu konuda her daim başarılı idi ancak yeni oyunda bu etkisini ve başarısını bir kez daha öne çıkarmayı tercih etmiş ve sezon içi istatistikler konusunda daha etkileyici bir çalışma sunmuş. Oyuncularınızı daha yakından takip edebiliyor ve sezon içinde tam anlamıyla neler yaptıklarını takip edebiliyorsunuz. Ek olarak oyuncularınızın gelişimini ve sezon başından itibaren hangi seviyeden hangi seviyeye ulaştıklarını gösteren detaylar da yine istatistikler bölümünde karşınıza çıkıyor. EA Sports’un NBA’ini bitiren de aslında bu detaylar oldu ve 2K Sports’un daha popüler hale gelmesinde bu detayların önemi çok daha büyük. Menülerde, grafiklerde, animasyonlarda karşınıza çıkan detaylar istatistikler konusunda da bir adım öne çıkıyor ve sizlere çok daha profesyonel bir oyun deneyimi sunmaya kaldığı yerden devam ediyor.