Need For Speed

Need For Speed

Oyun sektöründe birçok farklı oyun serinin devamıyla sektör içerisinde varoluşunu söylüyor. Teknolojinin ilerleyişiyle birlikte oyunların da çok daha gerçekçi ve kaliteli olmasıyla birlikte oyun severlerin sayısı da ciddi biçimde artış gösteriyor. Araba yarışları da oyun sektörünün içerisinde en önemli halkalardan birisini oluşturuyor. Tüm oyun konsollarında ilk çıktıkları andan itibaren yarış oyunları yer almaya başlıyor. Bu konsollara bilgisayar ve PlayStation da dahil. Bilgisayar oyunlarında yarış denildiğinde akla ilk gelen oyun ise Need For Speed. İlk oyununu 1994 senesinde çıkaran seri günümüze kadar gelmeyi başarmış durumda. Sıklıkla yeni oyunlarını piyasaya süren seri, son dönemde ciddi biçimde müşteri kaybetmiş gibi gözüküyor. Ancak geçtiğimiz dönemlerde Underground, Most Wanted ve Carbon gibi oyunlar milyonlarca kişi tarafından oynanmış ve çok sevilmişti.

Need For Speed

Need For Speed

Yeni çıkacak olan Need For Speed oyununda ise bu yönden müjdeli bir haber geldiği söylenebilir. Oyunun genel yapısı, Underground serisine oldukça benziyor. Bu seriyi oynayan kişiler, bu oyunda da hiç zorluk çekmezken o eski günlerde aldığı keyfi de alabilir. Oyunun grafiklerini inceleyecek olursak, oldukça iyi ve günümüz teknolojisine uygun grafikler olduğunu söyleyebiliriz. Ancak gece yarışlarında biraz problemler olduğu da bir aşikâr. Bunlar tabi ki oyunun içerisinde yer alan küçük ayrıntılar. Bu sebeple de birçoğumuz bunlardan çok oyunun oynanışına ve bizlere sunduğu keyfe bakıyoruz.

Need For Speed

Need For Speed

Oyuna başlarken eskiden olduğu gibi bizlerden üç araba arasından bir seçim yapmamız isteniyor. Sonrasında seçtiğiniz bu araç ile yarışlara katılarak çeşitli ödüller kazanıyorsunuz. Bu para ödülleri sayesinde de yeni araçlar satın alabilir ya da kendi aracınızı modifiye edebilirsiniz. Need For Speed oyununun yeni üyesinde sinematik alanlar yine oldukça iyi. Kameraya alınmış gerçek kişiler ve çekilmiş videolar bu sinematik kısmında yayınlanıyor. Araç seçme kısmında da gerçek bir film üzerinden araç seçiminizi yapıyorsunuz. Bu gerçek hayat ve sanal alem arası yapılan geçişlerin de oldukça etkili olduğu söylenebilir. Oyundaki karakterler de iyi bir araştırma sonucu oluşturulmuş ve amacı olan karakterler bu sebeple oyunda sürükleyicilik de iyi düzeyde.