PES 2017

PES 2017

Futbol severlerin oyun sektöründeki en popüler adresi olan PES, 2017’ye hazır! Konami, yine harikalar yaratmayı başarmış ve grafikler bakımından etkileyici bir oyunun yanı sıra takıma hükmedebileceğiniz ekstra özellikler de 2017 ile birlikte karşımıza çıkıyor…

PES 2017

PES 2017

Paslara Dikkat!

Konami, gerçekçilik konusunu iyiden iyiye abartmış durumda. PES 2017 ile birlikte oyuncuların yetenekleri bir adım daha öne çıkıyor ve pas kabiliyetleri de gerçekçi dokunuş özelliği ile birlikte aktif hale geliyor. Pasın şiddetini, yönünü, hızını ve daha birçok ekstra detayı tek bir tuş ile kontrol altına alabiliyor ve gerçek yetenekleri ortaya çıkartabiliyorsunuz. Grafiklerde olduğu kadar bu konuda da oldukça detaycı davranmışlar ve bu da daha kaliteli bir oyunu bizimle buluşturuyor.

PES 2017

PES 2017

Kornerler Artık Daha Güçlü!

Tam takım kontrolü ve yeni korner sistemi ile birlikte artık daha gerçekçi bir deneyim sizleri bekliyor. Geçmiş yıllarda kornerlerde yaşanan sorunlar ve özellikle çok basit bir şekilde atılan goller oyun zevkini belli oranda düşürüyordu ancak artık korner öncesi daha güçlü markaj yapabiliyor, savunma dizilişini özel olarak ayarlayabiliyor ve özetle korner öncesi ekstra taktik geliştirebiliyorsunuz.

PES 2017

PES 2017

Animasyonlar Yenilendi

Savunmanın arkasına sarktığınız anda önünüze düşen topa sertçe vurup direkte patladığı an direğin titremesini görmek ister misiniz? Bakın bu şaka değil! Yazımızın başında gerçekçiliğin abartılı boyutlara ulaştığını söylemiştik ve animasyonlar konusunda da bu abartılı detayları görebiliyoruz. Oyuncuların nefes alış verişleri ve soğuk havada buharlaşmasına kadar tüm detaylar düşünülmüş. Pozisyon tekrarlarında slow motion detayı çok daha aktif ve çok daha net bir şekilde karşınıza çıkıyor ev bu da oyunu daha etkileyici hale getiriyor.

PES 2017

PES 2017

Futbolcular Artık Daha Doğal!

Sahte bir görüntü sizleri de oyundan soğutabilir ve özellikle diğer oyuncunun içinden geçerek gol atmak gibi geçmişte kalan basitlikler elbette oyunun yeni sürümünde yer almıyor. Oyuncuların hareketleri çok daha gerçekçi ve çalım atarken suratlarındaki zorlanma ifadesine kadar her şey düşünülmüş. Kontroller biraz daha zor ve oyunu daha sıkı hale getiren detaylardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Futbolcuların kabiliyetleri bir adım daha öne çıkıyor ve yetenekler bu aşamada belirgin bir şekilde kullanılıyor. Futbolcuların yüzlerine baktığınızda gerçeğinden ayırt etmekte bir hayli zorlanacaksınız ve sanırım Konami’nin en çok dikkat ettiği detaylardan bire tanesi de budur.

PES 2017

PES 2017

Tam Takım Kontrolü

Bu konuda Konami’nin ne kadar başarılı olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz ancak 2017 ile birlikte tam takım kontrolü gibi bir buton hayatımıza giriyor ve oyun içerisinde takıma ani müdahaleler yapabilmek adına bu butonu kullanabiliyoruz. Aslında bir antrenör gibi dışarıdan müdahale yapmak da denilebilir ve oyunun en çok ilgi çeken özelliklerinden bir tanesi de budur. Oyunculara müdahale edebildiğiniz gibi tek bir tuş ile tüm takımı da kontrol altına alabiliyor ve yapacağınız değişiklikleri saniyeler içerisinde oyun alanına yansıtabiliyorsunuz. Takım kontrolü bu kez çok daha güçlü ve adaptasyon çok daha etkili bir şekilde sağlanabiliyor ve o alışılagelmiş geriye düşen takım demoralizasyonu da bu sefer çok daha etkileyici ve gerçekçi bir şekilde oyuna yedirilmiş durumda. Tam takım kontrolü ile birlikte oyun daha işlevsel bir nitelik kazanıyor demek da daha doğru olacaktır. Oyun ile ilgili yeni bilgiler elimize ulaştığı anda detaylı bir şekilde sizinle paylaşmaya devam edeceğiz. An itibarıyla güncellemeler devam ediyor ve oyunu daha kusursuz bir şekilde piyasaya sürebilmek adına ekstra çalışmalar da söz konusu ve bu çalışmalar da çok yakında sitemizde yer alacak!